Egypt

Údolí královen

Údolí královen leží v jižní části thébského pohřebiště. Nacházejí se zde hrobky slavných královen, princezen, princů a významných hodnostářů. Nejznámějším přístupným hrobem je hrob královny Nefertari, který byl restaurován šest let a smí jej navštívit pouze 150 návštěvníků denně. Nefertari byla hlavní manželkou Ramesse II.

Údolí královen, jemuž dal jméno Jean-Francois Champollion, leží jihozápadně od Údolí králů a je zde kolem 80 hrobek královen a královských dětí. Ačkoli jako pohřebiště bylo využíváno již v době 18. dynastie, ostatky královských chotí se sem začaly ukládat teprve za vlády faraóna Ramesse I. z 19. dynastie. Z necelých 80 hrobek v údolí patří nejslavnější královně Nefertiti a veřejnosti je přístupná vždy jen hrstka z nich.

Údolí královen

Pohřebiště se nachází nedaleko Luxoru, na místě, kde v minulosti stávalo starověké město Théby, přesněji v jižní části thébské nekropole. Do skal zde bylo vytesáno na 75 skalních hrobek, ale veřejnosti je jich zpřístupněno jen několik. Ve starověku se Údolí královen nazývalo „Ta set neferu“, což by se dalo přeložit jako "Místo krásy". Pohřbívány zde byly totiž převážně ženy, ale výjimkou nebyli ani princové a členové královského dvora.

Nedaleko Údolí královen, na úpatí hory se nachází také terasovitý chrám královny Hatšepsut.

Další články:

Makadi Bay je vybudováno čistě pro potřeby turistického ruchu.

Thovt je bůh moudrosti.

Egyptská hlinka je pudr vhodný pro různé odstíny pleti.

Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraonů.

Egyptští bohové tvoří bohatě rozvětvený panteon.

Sharm el Sheikh (Šarm aš-Šajch) patří k nejoblíbenějším potápěčským lokalitám.

Arabské kuře podáváme s vhodnou přílohou.

Arabské jídlo zahrnuje pochoutky z 22 národních kuchyní.

Egypt

Údolí královen se nachází v jižní části thébského pohřebiště.


Egypt se může pochlubit dlouhými dějinami.