Egypt

Údolí králů

Údolí králů je nejznámějším pohřebištěm egyptských faraónů. Prvním zde pochovaným byl s určitostí Thutmose I., nejvýznamnějším Ramesse II. a nejznámějším Tutanchamon. Bylo zde celkem pohřbeno přes šedesát významných panovníků a vysokých státních úředníků.

Údolí králů (Wádí Al-Mulúk) sloužilo jako pohřebiště faraónů a významných hodnostářů Nové říše od osmnácté do dvacáté dynastie starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu řeky Nil naproti Luxoru pod vrcholkem hory El-Quorn a je rozděleno na Východní údolí a Západní údolí.

Údolí králů
V Údolí králů se nachází hlavní pohřebiště vládců Nové říše.

V Západním údolí je zpřístupněn pouze jeden hrob - hrob velekněze Aje, následníka panovníka Tutanchamona. Většina nejdůležitějších hrobek se nachází ve Východním údolí.

Tradici pohřbívat panovníky zde zavedl Ahmose, první panovník 18. dynastie. Jeho hrobka ani hrobka jeho syna Amenhotepa I. zatím nebyla nalezena. Poslední hrob patří Ramesseovi XI.

Egypt

Údolí králů je místo nacházející se v Egyptě, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Údolí bylo využíváno od 16. do 11. století před naším letopočtem během vlády 18., 19. a 20. dynastie.


Egypt se může pochlubit dlouhými dějinami.