Egypt

Starověký Egypt vznikl rychleji

Starověký Egypt vznikl rychleji, než vědci až dosud předpokládali.

Vědci mění svůj pohled na rychlost procesu, při němž vznikl starověký Egypt – dospěli k závěru, že přerod regionu z území obývaného izolovanými rolníky v centralizované království byl mnohem rychlejší, než až dosud předpokládali.

Vědci až doposud se předpokládali, že predynastické období, v jehož průběhu se lidé začali usazovat podél Nilu a věnovat se zemědělství, započalo kolem čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem. Nové výzkumy tuto hranici posouvají k roku 3700 nebo 3600 př.n.l., což znamená, že toto období bylo o 300 až 400 let kratší, než byly původní odhady. Egyptský stát tak vznikl mnohem rychleji, což předpokládá, že tehdy probíhající sociální změny musely být nezměrné. Probíhaly mnohem rychleji i v porovnání s jinými oblastmi. Například v Mezopotámii bylo zemědělství známo několik tisíc let, než se tam utvořilo něco jako stát.

Vznik starověkého Egypta byl ve starověku unikátní. V Egyptě vznikl teritoriální stát, který si už takřka od svého vzniku vytyčil hranice způsobem, jak se to dělá dodnes.

Egypt láká turisty zpět na pláže.

Nová metoda datování pomůže upřesnit minulost Egypta, která zatím není zmapována zcela přesně.

Hurghada se stala oblíbenou turistickou destinací.

Egypt po bitvě mezi bezpečnostními složkami a příznivci svrženého prezidenta.

Marsa Alam je známá egyptská turistická destinace.

Egypt - pyramidy v Gíze vznikly ve vrcholném období.

Egypt

Starověký Egypt vznikl rychleji, než vědci až dosud předpokládali.


Egypt se může pochlubit dlouhými dějinami.