Egypt

Marsa Alam

Marsa Alam je známou egyptskou turistickou destinací, která je vhodná pro turisty, vyhledávající spíše klidnější dovolenou, opět s možností potápění, nabízející čisté moře a bohatou podmořskou faunu. Za návštěvu zde stojí smaragdové Kleopatřiny doly.

Marsa Alam
Turistická destinace Marsa Alam nabízí potápěčům bohatý pomořský život korálových útesů.

Marsa Alam je město nacházející se v jihovýchodním Egyptě na pobřeží Rudého moře. Někdejší malá rybářská vesnička vyrostla v jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Egypta. Za svůj rozkvět vděčí mezinárodnímu letišti, které zde bylo otevřeno v roce 2001.

Marsa Alam se nachází 250 km jižně od Hurghady. Při pobřeží i na otevřeném moři zde turisté naleznou množství korálových útesů, které lákají potápěče bohatým podmořským životem. V této lokalitě se vyskytují delfíni, žraloci kladivouni a dugongové. Povětrnostní podmínky panující v lokalitě Marsa Alam jsou příznivé pro provozování windsurfingu. V blízkosti Marsa Alam se nachází smaragdové Kleopatřiny doly a chrám Sethiho I. v Khanaisu.

Další články:

Hurghada se nalézá na pobřeží Rudého moře.

Egypt se obává výstavby hráze v Etiopii na Nilu.

Sharm el Sheikh (Šarm aš-Šajch) na jihu Sinajského poloostrova.

Sinajský poloostrov leží mezi Středozemním mořem na severu, Rudým mořem na jihu, Izraelem na východě a Suezským průplavem na západě.

Egypt zvýší cenu turistických víz a srovná jejich cenu.

Taba leží na Sinajském poloostrově.

Egypt

Marsa Alam je oblíbenou egyptskou turistickou destinací.


Egypt Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů