Egypt

Egypt zveřejnil záběry násilí ze strany demonstrantů

Egypt se snaží vylepšit svůj obraz po brutálním zásahu proti demonstrantům z Muslimského bratrstva.

Egyptské velvyslanectví v ČR v pondělí zveřejnilo záběry munice zabavené v táborech demonstrantů i to, jak stříleli po policistech a jak v dalších dnech útočili na kostely, policejní stanice i úřady.

Záběry představil egyptský velvyslanec v ČR Muhammad Ibrahím Abdelhakam, který zásah obhajoval. "Stříleli po policistech ostrými," řekl s tím, že demonstranti začali s palbou. Nelze mluvit o pokojných demonstracích, když se na místě našly zbraně a munice včetně granátů.

Záběry, které prezentoval, ukazují, že mezi demonstranty jsou vidět lidé ozbrojení nejen letitými pistolemi, ale také automatickými puškami, kteří se při střelbě kryjí za barikádami.

Na záběrech je také vidět, jak na jedné z následných demonstrací mávají vlajkou Al-Káidy.

Muslimské bratrstvo představuje pro Egypt problém. Bratrstvo má zkušenosti z podzemní a tajné práce po více než 85 let. Dělalo velké problémy králi Farúkovi, prezidentům Násirovi, Sadatovi i Mubarakovi.

Na dotaz, zda Egypt přijme nezávislou vyšetřovací komisi, velvyslanec neodpověděl. Opakovaně však zdůraznil, že země nedovolí žádné vměšování a že jde o její vnitřní záležitosti.

Cestovky vrací Egypt do své nabídky, navzdory varování ministerstva zahraničí. Podle cestovních kanceláří jsou turistická letoviska bezpečná.

Marsa Alam je známá turistická destinace.

Egypt nabádá české turisty k návratu na břehy Rudého moře, protože situace v zemi se vrací k normálu.

Úřady stále varují před cestou, kanceláře přesto plánují zájezdy. Nepokoje se uklidňují, další vývoj je však těžké odhadnout.

Hurghada se stala oblíbenou turistickou destinací.

Egypt

Egypt zveřejnil záběry násilí ze strany demonstrantů.


Egypt Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů