Egypt

Většina Egypťanů touží po klidu

Téměř tři roky po svržení bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka touží většina Egypťanů v první řadě po klidu, jistotách a ukončení období revolučního chaosu. A Sísí se jim zdá být tím mužem, který to nabízí.

Nová ústava otevírá cestu k prezidentským volbám, v nichž se Sísí téměř jistě chystá kandidovat a vyhrát. Svržení prezidenta Muhammada Mursího, krvavé rozehnání protestů jeho stoupenců a vyloučení Muslimského bratrstva z politiky Egypťany rozdělilo, ale většina stojí za armádou.

Velká část Egypťanů chce dnes především zlepšit svoji sociální situaci a neopakovat situaci, která provázela téměř roční vládu Muslimského bratrstva, kterou doprovázel strmý hospodářský propad, nedostatek zboží v obchodech, nekonečné fronty u benzinových pump.

Sísí a nejvyšší armádní velení se přitom mohou spoléhat na štědré zahraniční dárce, kteří jim pomáhají překonat nejhorší hospodářské těžkosti. Peníze do Egypta jdou ze Saúdské Arábie a dalších zemí Perského zálivu. Zlepšily se také vztahy s Ruskem.

Další články:

Hurghada je oblíbenou turistickou destinací.

Egyptská hlinka je určena i pro citlivou a problematickou pleť.

Egypt si připomíná výročí revoluce proti Mubarakovi. Dočasný prezident Adlí Mansúr vyzval k oslavám.

Sníh v Egyptě - pyramidy se tak poprvé po 112 letech ocitly pod sněhem.

Egypt zrušil výjimečný stav, který trval od 14. srpna.

Cheopsova pyramida stojí na předměstí Káhiry.

Taba se nalézá na Sinajském poloostrově.

Egypt

Většina Egypťanů touží po klidu.


Egypt Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů