Egypt

Plavba po Nilu

Na plavbu po Nilu se lze vydat velkou luxusní lodí, ale romantičtějším zážitkem je plavba na velké říční plachetnici - feluce. Je to typický dopravní prostředek po Nilu, který se používá již stovky let. Nejlepší plavba je mezi Asuánem, Kom Ombu, Edfu, Esnou a Luxorem. Západy slunce na palubě pod plachtou patří k záběrům z červené knihovny.

Během plavby jsou turisté ubytováni v pohodlných kajutách. Přes noc se kotví, přes den se jede. Hotelové lodě jsou několika patrové a vybaveny jsou jako hotel, včetně bazénu s čistou vodou. urista zde najdete vše, co bude potřebovat.

Plavba po Nilu
Plavba po Nilu ukazuje své krásy.

Plavba lodí po Nilu vás rozhodně nudit nebude, z prosluněné paluby plovoucího hotelu vám nic neuteče. Každé zastavení vám nabídne velmi atraktivní podívanou na jedny z nejstarších památek lidské civilizace. Podle času a finančních možností můžete zvolit různě dlouhý úsek plavby, vybírat je možné také podle toho, které památky či krásy Egypta vás lákají.

U jednotlivých cestovních kanceláří jsou názvy těchto okruhů různé, většinou však narazíte na podobné trasy.

Pokud nechcete plavbu po Nilu spojit s pobytem u Rudého moře, potom jsou lepší spíše zimní měsíce. Pro prohlídku staroegyptských památek je samozřejmě ideální co nejdelší pobyt.

Egypt

Plavba po Nilu dává nahlédnout mezi architektonické skvosty, které jsou jako němí svědkové velké minulosti rozesety jako diamanty podél obou břehů řeky.


Egypt Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů