Egypt

Kam letos vyrazit na dovolenou

Také už konáte rodinné porady, kam letos vyrazit za sluncem a slanou vodou? Svět se mění, což se týká i dovolených a míst, kam lidé cestují. Pojďte se spolu zamyslet, kam letos vyrazit.

Cestovní kanceláře odhadují, že letos se v letních měsících vydají na cestu do ciziny stejný počet Čechů jako loni. Uvidíme, zda nejde jen o optimismus. V každém případě se jak cílové země, tak způsob trávení dovolené našich turistů mění. Příkladem jsou Tunisko a Egypt, kde tráví dovolenou především v hotelovém resortu na pláži a dobře střežený hotelový objekt opouštějí spíše vyjímečně.

Právě do Egypta přijelo loni o třetinu méně turistů než o rok dříve, ještě hůř je na tom Alžírsko a o Jemenu ani nemluvě. Tím si ovšem při řešení otázky kam letos vyrazit na dovolenou příliš nepomůžeme. Sned jen nám to pomůže lépe si uvědomit, což ostatně i všichni zainteresovaní tvrdí, že ve srovnání s předešlými bude letošní sezona zmatená a turbulentní.

Lidé z cestovních kanceláří chápou rozpaky českých turistů a jejich očekávání. Dají se očekávat nejrůznější překvapení a především, letošní rok bude v režimu last minute.

Dá se tedy čekat, že nepoměrně více lidí než loni bude rozhodování odkládat na poslední chvíli. Vzhledem k tomu nejspíš hoteliéři provozující poloprázdné hotely půjdou s cenami dolů a s nimi i ceny zájezdů.

Kdo nechce prakticky téměř nic riskovat a nemá na Mauritius či Karibik, pro toho je nakonec letos volba jednoduchá: Vzhůru do Chorvatska. Loni (2015) sem dorazilo meziročně o deset procent Čechů víc a letos se čeká ještě větší nárůst.

Drobnou skvrnkou na kráse je ovšem, že stejně jako my přemýšlí celá Evropa včetně Ruska. Balkánská letoviska proto budou zřejmě naplněná na víc než 100 procent a ceny se pohnou nahoru. Tady by se nám tedy sázka na poslední minutu mohla nevyplatit - zbyla by na nás jen nějaká kuča.

Další články:

Basbousa recept na přípravu jídla.

Eset, Eseta, Isis je staroegyptská bohyně.

Plněná vejce ozdobíme černou olivou.

Luxor vlastně odpovídá dřívějším Thébám.

Egyptští bohové tvoří hojně rozvětvený panteon.

Egyptská kniha mrtvých je soubor duchovních spisů.

Zimní dovolená v Egyptě kdy zde panují příjemné teploty.

Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraonů.

Cheopsova (Chufuova) pyramida stojí v Gíze.

Arabský chléb pita ve tvaru placek.

Královna Kleopatra vládla jako dcera vládce Ptolemaia XII.

Marsa Alam je vystaveno na pobřeží Rudého moře.

Chrám v Edfu nestojí přímo u řeky.

Egyptská hlinka je pudr z Egypta vyráběný v jednom odstínu.

Egypt

Kam letos vyrazit na dovolenou? V posledním dvacetiletí se dovolená u moře stala pro většinu národa "povinnou". Začíná ale přibývat lidí, kteří nepohodlí cesty a pobytový stres raději oželí a zůstanou v naší zemi.


Egypt Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů